کانون مهدویت دانشگاه میبد

از مجموعه کانون های بسیج دانشجویی دانشگاه میبد

کانون مهدویت دانشگاه میبد

از مجموعه کانون های بسیج دانشجویی دانشگاه میبد

کانون مهدویت دانشگاه میبد
نویسندگان

۵۴ مطلب توسط «گل نرگس» ثبت شده است

بر حسب قانون طبیعت این روزها آغاز قدرت‌نمایی تمامی عناصر حیات کره خاکیست و دلنوازترین مناظر اکنون جان هر بیننده‌ای را مصفا می‌کند. نفس کشیدن زمین پس از یک خواب زمستانی، صهبای جان مردمان را طهور می کند و امید بهترشدن را بار دیگر به نهر زمینیان جاری می‌سازد.
شریعت نیز در این بین این نو شدن را می پسندد و شادی و سرور در این ایام را تایید می کند...اما...
اما با این وجود چرا احساس می‌کنم هزار و 108 سال است که هنوز سال من تحویل نشده است!
۵ نظر موافقین ۴ مخالفین ۰ ۱۰ فروردين ۹۵ ، ۲۲:۳۳
گل نرگس

حجت‌الاسلام مهدی طائب تحلیل‌گر سیاسی، محقق و پژوهشگر تاریخ اسلام و مدرس حوزه و دانشگاه نیز درباره بدعت‌گذاری در ایام و عزاداری‌ دهه‌های مختلف فاطمیه می‌گوید: بزرگداشت فاطمیه برای زنده نگه داشتن دین و دینداری و بصیرت گرفتن وضعیت موجود است، در حقیقت ما در ایام فاطمیه یا عزاداری عاشورا می‌خواهیم وضعیت خودمان را نسبت به خودمان و نسبت خود با زمان و امام زمان(عج) به دست بیاوریم، اگر این بزرگداشت‌ها به گونه‌ای شود که تنها چیزی که از آن فهم می‌شود، وضعیت موجود و درک نسبت به زمان و امام زمان(عج) نباشد،‌ تنها یک بازی می‌شود ، یک بازی هدف‌دار منحرف کننده و سود برنده برای عده‌ای و ما را از مسیر اصلی منحرف می‌کند.

۰ نظر موافقین ۴ مخالفین ۰ ۰۹ فروردين ۹۵ ، ۱۴:۵۷
گل نرگس

جریان شیرازی‌ها و ترویج تفکرات شیعه انگلیسی در دنیا

سیدهادی سید افقهی، کارشناس مسائل جهان اسلام در خصوص تاریخچه پیدایش تشیع انگلیسی می‌گوید: حدود چهل سال پیش و قبل از اینکه این جریان از عراق به کویت و از آنجا به ایران مهاجرت کنند، شاهد یک‌سری ویژگی‌های انحرافی در زیر پوست این جریان بودیم، البته این جریان هیچ‌گاه، ظهور و بروز اخیر را نداشته، چرا که در حال حاضر آن‌ها دارای 17 شبکه ماهواره‌ای، فعالیت گسترده در فضای سایبر و مجازی و همچنین نفوذ موذیانه در برخی هیات‌های بزرگ شهر تهران و برخی مراکز استان‌ها دارند.

 

۰ نظر موافقین ۴ مخالفین ۰ ۰۷ فروردين ۹۵ ، ۱۵:۰۱
گل نرگس

تماشای بهار در آینه روایات

شمیم بهاررا می توان دربوستان روایات به خوبی می توان احساس کرد.روایاتی که دراشاره وتفسیر آیاتی ازقرآن که به نشانه های آفرینش طبیعت می پردازد,بهاررامعنا می کندوادعیه وروایاتی که به صراحت بهارراکه درزبان عربی"ربیع"نامیده می شود,یادآوری می نماید.مانندآن جاکه در ماه رمضان را(ربیع القرآن)وقرآن را(ربیع القلوب)، زمستان را((ربیع المومن)1وامام زمان (عج)راربیع الانام می نامد.

۱ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰ ۰۱ فروردين ۹۵ ، ۱۴:۲۹
گل نرگس

تردیدی نیست که حضرت مهدی(عج) مانند دیگر امامان شیعه در قلّه رحمت و محبّت جای دارد. او گنجینه ارزشمند کرامت و مبلّغ مکتبی است که شعار جاودانی‌اش ستایش خداوندی است و رحمان و رحیم است.
حضرت مهدی(عج) پاکیزه‌ترین خلق خدا، معدن لطف و صفا و پرچمدار عدالت‌خواهی است. بنابراین چگونه این پیام‌آور آزادی و رهایی انسان‌ها می‌تواند منادی خشونت باشد؟
دشمنان آزادی و کرامت انسانی که تلاش می‌کنند تشیّع را عامل خشونت نشان دهند، به چند روایت ضعیف توسّل می‌جویند و آن را در سایت‌های اینترنتی خود به نمایش می‌گذارند؛ در حالی‌که احادیث صحیح بسیاری بر عشق و محبّت امام نسبت به مردمان حکایت دارد.

۱ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۷ اسفند ۹۴ ، ۱۵:۱۶
گل نرگس

مادر شیطان‌ها را دیدم!

در انوار جزائری است که در سال قحطی، در مسجدی واعظی روی منبر بود و می‌گفت: کسی که بخواهد صدقه بدهد هفتاد شیطان به دستش می چسبند و نمی گذارند، صدقه بدهد. مؤمنی پای منبر این سخنان را شنید تعجّب کنان به رفقایش گفت: صدقه دادن که این چیزها را ندارد، اینک من مقداری گندم در خانه دارم، می روم و برای فقرا به مسجد خواهم آورد و از جایش حرکت کرد. وقتی که به خانه رسید و زنش از قصدش آگاه شد.

۱ نظر موافقین ۴ مخالفین ۰ ۲۲ اسفند ۹۴ ، ۰۲:۱۵
گل نرگس