کانون مهدویت دانشگاه میبد

از مجموعه کانون های بسیج دانشجویی دانشگاه میبد

کانون مهدویت دانشگاه میبد

از مجموعه کانون های بسیج دانشجویی دانشگاه میبد

کانون مهدویت دانشگاه میبد
نویسندگان

باور

عقیده به ظهور حضرت مهدی(ع) عقیده ای است که امید می آفریند و نشاط و تلاش ایجاد میکند. سستی و ناامیدی و کسالت را از بین می برد. حرکت های اصلاح گرانه و اسلام خواهانه را تشویق می کند، و جانهای شورنده، بر استکبار و استضعاف را تقویت می نماید. [دین] اسلام هنوز به کمال اهداف خویش نرسیده و به مرحلة تحقّق همة آرمان هایی که برای جامة عمل پوشاندن به آنها، آمده است، دست نیافته، آینده از آن اسلام است و ناگزیر باید روزی فرا برسد که اسلام عزیز بر همة گیتی حکمروا باشد و همة ستمگری ها و حقّ کشی ها را از بین ببرد.


دنیا به زودی به دامن اسلام پناه خواهد آورد و نیاز دنیا به اسلام هر روز ظاهرتر از روز پیش به چشم می خورد. نور اسلام هر روز روشن تر و پرتوش هر روز درخشان تر از قبل در همة دنیا احساس می شود. شکست نظام های استکباری رایج و فروپاشی احزاب شرک آلود غیر انسانی و عدم موفقیّت برنامه های اقتصادی و سیاسی آنان در گسترش امنیّت و آسایش مردمی و ناکام ماندن این سیاست ها در تحققّ اهداف انسانی و از بین بردن جهل و ستم و کینه جوئی ها و نژاد پرستی ها، روز به روز، دل ها را برای قبول اسلام آماده تر ساخته و مردم دنیا را برای پذیرش برنامه های الهی آن ـ که یگانه راه حلّ مشکلات بشریّت است ـ مشتاق تر می سازد. بشریّتِ سرگردان امروز، هرگز گمشدة خود را در نظام های شرقی و غربی نیافته و نخواهد یافت. بلکه این نظام ها و مکتب های غیر الهی، برای انسانِ امروز دست آوردی جز فروماندگی بیشتر و دشوارتر شدن کارها و مشکلات و فزونی فحشاء، منکرات، فساد، گردنفرازی و استکبار، نداشته است. «اعتقاد به مهدوّیت» درک ما را نسبت به «کرامت انسان» بیدار می کند و این باور را که زمین، نه از آنِ ستم پیشگان و استعمارگران، بلکه از آن خداست، و فرجام کار برای تقوا پیشگان است و خداوند آخرین پیامبر و رسول گرامیش حضرت محمّد(ص) را با هدایت و آیین حقّ برای غلبه بر تمامی ادیان تاریخ فرستاده است، تقویت می کند و دوستی حقیقت و عدالت و نیکوکاری را در دل های ما جای می دهد و ما را برای برتری بخشیدن به کلمة توحید و بر پا داشتن حدود الهی و اجرای حکم و قانون اسلام، به نهضت و قیام وا می دارد و پیوند ما را با مبادی و اصول اسلامی پایدار می سازد و در عمل به مسئولیتهایی که بر عهده داریم مورد بازخواست قرار می دهد.

امامت و مهدویت ج 3 – باورداشت مهدویت،آیةالله لطف الله صافی گلپایگانی

به کانال تلگرامی مهدویون بپیوندید

نظرات  (۲)

۰۶ بهمن ۹۴ ، ۱۶:۰۶ خواندنی ها
+++++
۰۶ بهمن ۹۴ ، ۱۱:۰۸ ❤منتـــظر المـهـدی❤
عالی +
پاسخ:
lممنون

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">